Weselna kreacja dla małej królewny

 

Od kilku lat nie mieliśmy okazji bywać na weselach, natomiast jak już wysypało, to kilka w jednym sezonie. Dostaliśmy w tym roku zaproszenia na aż pięć wesel. Z jednej strony jest to bardzo przyjemna sprawa, z drugiej jednak wymagająca zrobienia większych zakupów. Każdy w rodzinie musi bowiem być obkupiony w kwestii ubioru.

Dziewczęca sukienka idealna na wesele

sukienki dla dziewczynek na weseleWesela są bardzo przyjemnym wydarzeniem. Uwielbiamy się bawić, zarówno ja, mój mąż i nasza pięcioletnia córka. Ucieszyliśmy się więc na zaproszenia aż na pięć wesel w tym roku. Z drugiej jednak strony, po otwarciu szafy, okazało się, że stroje na takie uroczystości wymagają uzupełnienia. Mi pozostała bowiem tylko jedna sukienka, muszę więc kupić jeszcze z dwie. Mąż potrzebuje koszul do garnituru, natomiast moja córka kilku sukienek. Na szczęście znalazłam kilka sklepów, w których do wyboru są rozmaite sukienki dla dziewczynek na wesele, które pasują na dziewczynki w różnym wieku. Sklepy te poświęcone są głównie sukienkom dziecięcym. Właścicielka jednego z nich jest moja znajomą ze szkoły, która pasjonuje się projektowaniem ubrań, głównie dla najmłodszych. To właśnie sukienki jej projektu spodobały nam się najbardziej. Są kolorowe, odcinanie w pasie i większość z nich ma spódniczkę z tiulu. Moja córka wygląda w nich jak prawdziwa księżniczka, co jest spełnieniem jej marzeń. Do każdej sukienki, która górę ma bez rękawków, w zestawie jest małe bolerko. Ten komplet idealnie sprawdza się właśnie na ślubach.

W tym roku czeka nas wyjątkowo dużo wesel, które rzecz jasna wiążą się z zakupem odpowiednich ubrań. Najbardziej cieszę się z sukienek moje pięcioletniej córki. Na każdy ślub będzie miała zupełnie inną, w innym kolorze i nieco odmiennym kroju. Większość z nich bazuje na spódniczce z tiulu.

 

O autorze: Ania Motylska