Nowa droga – inwestycja w kryptowaluty

Bardzo szybki rozwój nowych technologii i technologii internetowych wprowadził duże zamieszane na wirtualnych rynkach finansowych. Możliwości jakie daje globalna wioska i sieć pozwoliły na powstanie nowej wirtualnej waluty – bitcoin. Prawie, że anonimowej, łatwej w obsłudze i z definicji deflacyjnej co oznacza, że waluta w długim okresie zyskuje na wartości, a nie traci.

Kryptowaluty wstrząsnęły siecią

inwestycja w kryptowalutyRynek kryptowalut wciąż się rozrasta. Powstają nowe waluty i pojawiają się nowi kopacze, którzy generują powstawanie bitcoinów. Inwestycja w kryptowaluty wygląda na bardzo dochodowy biznes. Brak scentralizowania, swobodny dostęp do danych, duża anonimowość i możliwości jakie daje sieć są niemal nieograniczone. Wahania wartości takiej waluty są duże na przestrzeni miesięcy, ale nauczeni doświadczeniem wiemy, że poziom efektywności dochodowej jaki można utrzymać jest niesamowity. Uzyskanie wzrostu wartości o kilkaset, albo i kilka tysięcy procent jest możliwe i zdarzyło się wielokrotnie. Cały rynek oparty na danych i kryptografii, a więc ludzie użyczając niejako własne maszyny i moc obliczeniową generują informację, która najkrócej mówiąc ma wartość. Ponadto wartość ta przypisywana jest do naszego konta i działa jak normalny pieniądz. Możemy taką walutą płacić, kupować i przelewać. Co najważniejsze szybko, bez zbędnych formalności, a także bardzo bezpiecznie i w dużym stopniu anonimowo. Mamy pełną kontrole nad wirtualnym pieniądzem.

Powstanie sieci i możliwości jakie dają ludziom sprzęty IT i ich moc obliczeniowa stworzyły kryptowaluty. Pieniądze wolne od wielu wad, które trawią fizyczne waluty. Jak uczy nas historia, inwestycje w taką działalność mogą przynieść stopę zwrotu na niewyobrażalnym dotąd poziomie, przekraczając setki procent.

O autorze: Kamila Paczkowska