Kupiłem nowy materac

Choć mój stary materac był już w naprawdę złym stanie to jakoś nie mogłem się zebrać do tego by wybrać się na zakupy i znaleźć nowy materac, na którym w końcu będzie mi się dobrze spało. Jednakże kiedy wierzchnia powłoka starego materaca zaczęła się już po prostu drzeć to nie miałem innego wyjścia niż pójście na zakupy.

Materac sprężynowy kieszeniowy jest bardzo wygodny

materac sprężynowy 120x190Mój stary materac był materacem sprężynowym i tym razem również zdecydowałem się na materac sprężynowy, ponieważ są to materace, które są relatywnie tanie, a moim zdaniem bardzo wygodne. Lubię spać na średnio-twardym albo wręcz twardym materacu i wtedy mój sen jest najbardziej komfortowy i spokojny. Wśród materacy sprężynowych znaleźć można w większości właśnie takie materace, które są raczej twarde, a nie bardzo miękkie. W jednym z dużych sklepów z meblami i wyposażeniem domowy znalazłem materac sprężynowy 120×190, który bardzo mi się spodobał. Nie lubię zbytnio grubych materacy, bo nie podoba mi się to jak potem prezentują się w ramie łóżka. Materac, który wybrałem nie był gruby, a mimo to był bardzo wygodny. Materac, który mi się podobał dostępny był w dwóch wersjach: ze sprężynami kieszeniowymi i sprężynami typu bonnell. Wybrałem tę pierwszą opcję – na materacu ze sprężynami kieszeniowymi leżało mi się wygodniej, poza tym sprzedawca w sklepie powiedział mi, że są one wytrzymalsze. Do materacu dokupiłem też specjalną matę, która pomagała utrzymać materac w dobrym stanie. Dzięki niej zużywa się on o wiele wolniej.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru jakiego dokonałem. Nowy materac używam już kilka miesięcy i nie mam co do niego ani dodatkowej maty żadnych zastrzeżeń. Śpi mi się na nich bardzo wygodnie i jestem pewien, że nie prędko będę musiał wymieniać materaca.

O autorze: Edward Łykowski