Chciałem zatrudnić kogoś z zewnątrz do administrowania

 

Pracując wspólnocie zauważyłem, że nie każdy angażuje się tak jak powinien. Stwierdziłem, że warto namówić pozostałych mieszkańców na skorzystanie z profesjonalnych usług, które pozwolą zaoszczędzić czas. Uznałem, że każdy woli zajmować się swoimi sprawami, a wspólnota i tak zostaje zaniedbywana.

Nadzór wspólnoty miał organizować i planować spotkania

nadzór wspólnoty mieszkaniowej krakówNa szczęście odkryłem, że za stosunkowo nie wielką cenę można wynająć usługi, które znacząco pomogą w administrowaniu. Oferują nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem nieruchomości. Jest to bardzo ważne, ponieważ ktoś nie doświadczony może nie wiedzieć błędów, które poszły by dalej i przekształciły się w większe kłopoty. Na dodatek oferowane przez nadzór wspólnoty mieszkaniowej kraków opracowywanie wzorów uchwał lub innych katów również przynosi same plusy. Zwyczajna osoba nie jest w stanie szybko zareagować i sporządzić odpowiednie wzory regulaminu czy uchwały. Dzięki firmie na na pewno można by przyspieszyć ten czas. Do dodatkowych obowiązków również należałaby organizacja i obsługa zebrań wspólnoty mieszkaniowej. W przypadku większych osiedli jest to bardzo ważne, ponieważ często nie ma chętnych aby się tym zajmować. Ktoś z zewnątrz ustalając termin będzie obiektywny i na pewno dobrze poprowadzi oraz zorganizuje spotkanie na którym będzie można dojść do wspólnych wniosków. Pamiętam, że takie działanie na własną rękę nie zawsze przynosiło korzyści. Również prowadzenie i aktualizacja zestawień dotyczących właścicieli lokali i ich udziałów jest świetnym udogodnieniem.

Osobie prywatnej zajmowało to zawsze dużo czasu i nikt nie był zadowolony z tego dodatkowego obowiązku. Teraz po prostu by go nie było. Używając tych argumentów udało mi się przekonać innych do mojego pomysłu. Każdy chciał się pozbyć uciążliwych i dodatkowych spraw. 

 

O autorze: Renata Koło